Kombëtarja Shpresa e drejtuar nga trajneri Alban Bushi arriti një fitore emocionuese në “Elbasan Arena” duke mundur me përmbysje 3-1 Andorrën dhe ëndërron kualifikimin në europianin për grupmopshën U21. 

Në konferencën për shtyp, Bushi u shfaq entuziazst për grupin që ka krikuar duke thënë se trajneri Edi Reja do ta ketë të vështirë për të zgjedhur.

Ndër të tjera, ish-bomberi i kombëtares u shpreh se shpresa është një “Francë e vogël”, duke u bazuar tek organika dhe talenti i futbollistëve që ai drejton.

Në fund Alban Bushi nuk i kurseu elozhet për repartin e sulmuesit pas shpërthimit në dy kualifkueset ku shënuan 8 gola, 5 ndaj Austrisë dhe 3 ndaj Andorrës.

Kombëtarja U21 poziconohet në vendin e tretë në grupin 3 me 11 pikë pas 8 ndeshjes, 7 më pak se Anglia kryesuese që kanë dy ndeshje më pak.