Zjarri shkatërron një rafineri nafte në Irak

Zjarri shkatërron një rafineri nafte në Irak

Një zjarr masiv përfshiu një rafineri nafte në Erbil të Irakut, duke shkaktuar dëme të mëdha material dhe një re tymi që përfshiu qytetin dhe zonat përreth.

Zjarri shpërtheu rreth orës 20:30 të mërkurën në mbrëmje, teksa paraprakisht nuk raportohen persona të zhdukur apo të lënduar.

Shkaqet e këtij zjarri janë ende të paqarta, teksa autoritetet dyshojnë se ai nisi në depon e asfaltit të lëngshëm të rafinerisë.

EMISIONET