Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i Al-Nassr dhe familja e tij humbasin jetën nga sulmet izraelite në Palestinë

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i Al-Nassr dhe familja e tij

Federata Palestineze e Futbollit, përmes kanaleve të saj zyrtare, njoftoi lajmin se një futbollist së bashku me familjen e tij kanë mbetur të vrarë nga sulmet izraelite në Rripin e Gazës, të cilat po vazhdojnë që nga tetori i 2023-shit.

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit, teksa ndodhej në shtëpinë e tij.

Më herët 28-vjeçari që luante në rolin e sulmuesit ka qenë pjesë e Al-Nassr, skuadër në të cilën sot luan një emër si Cristiano Ronaldo.

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i Al-Nassr dhe familja e tij

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by الاتحاد الفلسطيني لكرة القدم- PFA (@pfa.ps1)

EMISIONET