Zbulohet 'shtëpia e barit' / Arrestohet banda shqiptaro-kolumbiane në Holandë

Zbulohet 'shtëpia e barit' / Arrestohet banda

Një bandë shqiptaro-kolumbiane është kapur nga policia e Amsterdamit, njoftojnë mediet e huaja.

Policia ka njoftuar se ka sekuestruar 20 kg kokainë të fshehur në një labortor, sipër kopshti fëmijësh.

Katër të dyshuarit u përpoqën të shpëtonin nga policia përmes ccatisë, por nuk ja dolën si rrjedhojë ata janë arrestuar.  

Të arrestuarit  i përkasin moshave 24 deri në 53 vjeç dhe janë nga Shqipëra, Kolumbia dhe Ekuadori.
https://nos.nl/artikel/2384436-politie-rolt-drugslab-op-boven-kinderdagverblijf-amsterdam

EMISIONET