Vritet nga ushtria ruse kampioni i boksit ukrainas

Vritet nga ushtria ruse kampioni i boksit ukrainas

Kampioni ukrainas i boksit Oleg Prudky,  është vrarë nga ushtria ruse.

Prudky ishte pjesë e forcave speciale të Policisë Cherkasy, ku dhe ja jetën në  krye të detyrës duke luftuar kundër Rusisë.

Ai vdiq në moshën 30-vjeçare duke lënë pas gruan dhe dy vajzat e vogla.

EMISIONET