Video/ Papa Françesku rrëzohet teksa ngjit shkallët e aeroplanit

Video/ Papa Françesku rrëzohet teksa ngjit shkallët e

Era e fortë që frynte në aeroportin "Eleftherios Venizelos" ka bërë që Papa Françesku të humbasë ekuilibrin dhe të rrëzohet, teksa ngjit shkallët e avionit, për tu larguar nga vizita 3 ditore që bëri në Greqi.

Menjëherë pasi u pengua në shkallë, Papa u ngrit sërish në këmbë, pa u lënduar me ndihmën e një roje sigurie.

Madje kur mbërriti në hyrje të avionit Papa përshëndeti me buzëqeshje të pranishmit që ndodheshin në ceremoninë zyrtare të lamtumirës.

Një skenë e ngjashme, në të cilën Papa Françesku humbet ekuilibrin, ka ndodhur shtatorin e kaluar, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara.

EMISIONET