VIDEO/ Panik në Dubai, peshkaqeni shfaqet papritur në breg dhe i afrohet pushuesen

VIDEO/ Panik në Dubai, peshkaqeni shfaqet papritur në breg dhe i

Një peshkaqen është parë duke notuar në ujërat e Gjirit Persik, në Dubait vetëm disa metra larg turistëve.

Grabitqari po rrinte afër bregut, kur një roje plazhi i tronditur iu desh t'i nxiste shpejt turistët që të dilnin menjëherë nga uji.

Një grua që kishte notuar deri në një farë thellësie në fillim pati frikë pasi ajo u bllokua nga peshkaqeni që rrotullohej rreth saj.

Roja i plazhit tundi duart drejt saj për ta paralajmëruar për rrezikun, ndërsa peshkaqeni dukej se po notonte drejt saj.

Në një moment kur peshkaqeni u largua disi prej saj ajo notoi shpejt për tu larguar.

Pamjet e thirrjes së afërt u filmuan në plazhin Kite në Dubai, i cili është një pikë e njohur turistike për sportet ujore.

 “Pritëm dhe pritëm për peshkaqenë, por nuk u pa gjë. Megjithatë rojet po patrullojnë bregun," tha një turist.

EMISIONET