VIDEO/ Një raketë iraniane kapet jashtë atmosferës së Tokës

VIDEO/ Një raketë iraniane kapet jashtë atmosferës së

Sistemi i tipit Arrow 3 thuhet se goditi një raketë iraniane në një lartësi shumë të madhe.

Mbrojtja ajrore izraelite është aktivizuar plotësisht për të kundërshtuar sulmin masiv me dron dhe raketa iraniane kundër Izraelit.

Videoja tregon një përgjim ekstra-atmosferik, që do të thotë jashtë atmosferës së Tokës, të një rakete balistike iraniane mbi Izrael.

Përgjimi duket se është kryer nga sistemi izraelit Arrow 3 ose ndoshta nga një anije e marinës amerikane duke përdorur raketa anti-balistike SM-3.

Autoritetet izraelite kanë raportuar se pothuajse të gjithë dronët iranianë të nisur kundër Izraelit janë rrëzuar.

EMISIONET