Video/ Nga Brindizi drejt Durrësit, sekuestrohen mijëra euro të fshehura në shkallët e autobusit

Video/ Nga Brindizi drejt Durrësit, sekuestrohen mijëra euro të

Shtatëdhjetë mijë euro të padeklaruar ishin gati të transferoheshin në Shqipëri nga porti i Brindizit.

Ato u zbuluan nga personeli i Agjencisë Doganore dhe Guardia di Finanza.

Mediet italiane bëjnë me dije se lekët ishin fshehur në shkallët hyrëse të autobusit.  

Automjeti po nisej për në Durrës dhe shoferi u ndalua./OraNews/ 

Klikoni linkun për videon

EMISIONET