Video/ Kundërshtari i Macron sulmohet nga protestuesit, e bëjnë për spital

Video/ Kundërshtari i Macron sulmohet nga protestuesit, e bëjnë

Kandidati i ekstremit të djathtë për President të Francës, Éric Zemmour është sulmuar pak ditë pasi ai deklaroi zyrtarisht kandidaturën e tij 

Takimi i Eric Zemmour të dielën në mbrëmje në Villepinte (Seine-Saint-Denis) shënoi fillimin e fushatës zyrtare të personit që u vetëshpall kandidat në zgjedhjet presidenciale të martën, më 30 nëntor.

Në qendrën e ekspozitës ku ishin mbledhur afro 13,000 mbështetës të tij, incidenti prishi aktivitetin.

Eric Zemmour njoftoi se u plagos kur një burrë u hodh mbi të.

Sulmuesi u identifikua dhe u arrestua nga policia.

EMISIONET