VIDEO/ Gratë kapen për flokësh në avion gjatë fluturimit, njëra përfundon duke mbuluar gjoksin me duar

VIDEO/ Gratë kapen për flokësh në avion gjatë

Një fluturim drejt Brazilit u zhyt në kaos pasi një përleshje masive shpërtheu midis më shumë se një duzinë grave, ndërsa pasagjerët shihnit të hutuar.

Video tregon gratë duke goditur njëra-tjetrën dhe duke i tërhequr flokët njëra-tjetrës, ndërsa ekuipazhi i kabinës u përpoq më kot t'i ndante në skenat kaotike gjatë një fluturimi të Gol Airlines nga Salvador në Sao Paulo të enjten.

Përleshja masive mes 15 pasagjerëve u bë aq e furishme dhe agresive saqë një nga gratë e përfshira pvrfundoi pa recipeta dhe u detyrua të mbulonte gjoksin me duar.

Stjuardesat u kapën në mes të përleshjes, me gratë që u përkulën mbi anëtarët e hutuar të ekuipazhit për të goditur njëra-tjetrën.

Sherri raportohet se shpërtheu mes dy familjeve pasi një nënë pyeti një pasagjer tjetër nëse mund të ndërronte vendet me fëmijën e saj, i cili ka nevoja të veçanta.

Por kur kërkesa e nënës u refuzua, ajo u zemërua dhe filloi të sulmonte pasagjerin tjetër, sipas mediave lokale.

Video tregon se si sherri u përshkallëzua shpejt dhe përfundoi në një përleshje masive mes një grupi grash.

Pamjet tronditëse tregojnë një grua me flokë kaçurrela duke u përpjekur të hidhet në sediljet pas saj për të arritur pasagjerin tjetër - por ajo mbahet nga një stjuardesë mashkull.

Brenda pak sekondash, një tjetër pasagjere që bërtiste vrapoi drejt gruas dhe filloi t'i tërhiqte flokët dhe ta godiste vazhdimisht - stjuardesa u kap mes tyre.

VIDEO/ Gratë kapen për flokësh në avion gjatë

EMISIONET