Vajza 4-vjeçare bie nga ballkoni, një kalimtar i rastësishëm i shpëton jetën

Vajza 4-vjeçare bie nga ballkoni, një kalimtar i

Një aksident i lumtur. Këtë mund të themi për atë që i ndodhi një vajze katërvjeçare në veri të Italisë. Ajo ra nga ballkoni në katin e dytë. Një kalimtar i rastësishëm e kapi atë në krahë dhe i shpëtoi jetën.

Shpëtimi i mrekullueshëm ndodhi pasditen e së martës në lagjen Sant'Antonino të Treviso, një qytet me 85,000 banorë në rajonin Veneto. 

Vajza po luante me celular në ballkonin e banesës së saj në katin e dytë. Ajo do të ishte përkulur shumë në buzë  ballkonit. 

Një kalimtar i rastësishëm duke kaluar poshtë ballkonit pa fillimisht celularin duke fluturuar dhe ngriti sytë. Ai e pa vajzën të rrëzuar, u pozicionua poshtë ballkonit në pak sekondë dhe e kapi vajzën në krahë.

Mediat italiane vlerësojnë trimërinë dhe gjakftohtësinë e shpëtimtarit. 

Policia ka mbërritur në vendngjarje për të hetuar rrethanat e sakta, por duket se nuk ka asnjë arsye për të dyshuar se ngjarja ishte aksidentale.

EMISIONET