'Udhëtari në kohë nga 2858' pretendon se kockat e njeriut do të gjenden në Mars këtë vit

'Udhëtari në kohë nga 2858' pretendon se kockat e

Një i vetëshpallur " udhëtar në kohë nga viti 2858" ka pohuar në mënyrë tronditëse se "eshtrat e njeriut do të gjenden në Mars" këtë vit.

Personi misterioz që pretendon se është nga qindra vjet në të ardhmen ka ndarë parashikimet e tyre rrëqethëse për vitin e ardhshëm në rrjetet sociale.

Pretendimi i tyre se kockat do të gjenden diku në vitin 2023 mund të nxisë spekulime se jeta njerëzore e ka origjinën në këtë planet.

Përdoruesi, i njohur si @darknesstimetravel në TikTok, ka postuar një listë të parashikimeve të tij për këtë vit, duke përfshirë që alienët do të pushtojnë botën në shkurt dhe se njerëzit do të marrin superfuqi në korrik.

Pasi kanë fituar më shumë se 6,000 ndjekës për postimin e pretendimeve të çuditshme për ngjarjet e së ardhmes, parashikimet e fundit kanë ardhur si tronditëse për shumë nga ndjekësit e tyre.

Videoja e tyre e fundit ka tërhequr vëmendjen e disa përdoruesve të rrjeteve sociale pasi kanë postuar në lidhje me mundësinë e gjetjes së mbetjeve njerëzore në planetin e kuq.

Në videon e cila ka marrë më shumë se 1300 pëlqime, udhëtari i kohës ka shkruar: "KUJDES! Unë jam një udhëtar i vërtetë në kohë nga viti 2858, mbani mend këto 5 data që do të vijnë në 2023.

“28 Shkurt: Të gjithë kanë të njëjtën ëndërr për një specie armiqësore aliene që pushton Tokën.

“30 Mars: Një avion humbet përmes një vrime krimbi, 6 sekonda për pasagjerët, 6 vjet për të gjithë të tjerët.

"4 maj: Kockat njerëzore zbulohen në Mars, duke i bërë të gjithë të besojnë se jemi me origjinë nga Marsi. 2 korrik: 6 njerëzit marrin superfuqi nga energjia ekstreme e Diellit.

"19 gusht: Shkencëtarët që punojnë në një projekt qeveritar top sekret hapin një portal për universin paralel."

Videoja e çuditshme ka lënë shumë përdorues të TikTok të ndarë nëse duhet t'i besojnë pretendimet e çuditshme./The Mirror/

EMISIONET