U rrëmbye 22 muajshe, gruaja gjen familjen e saj pas 51 vitesh

U rrëmbye 22 muajshe, gruaja gjen familjen e saj pas 51 vitesh

Një familje në Fort Worth, SHBA, pas 51 vitesh gjetën një të afërm të zhdukur, i cili ishte rrëmbyer në moshë të re. 

Melissa Highsmith u rrëmbye nga shtëpia e prindërve të saj në Fort Worth, Teksas në vitin 1971 kur ajo ishte vetëm 22 muajshe.

Për 51 vitet e ardhshme, si familja Highsmith ashtu edhe policia nuk pushuan së kërkuari. Përfundimisht, Melissa e gjeti veten duke jetuar në Fort Worth me emrin Melanie Walden.

Familja Highsmith tha se një test i ADN-së doli të ishte "çelësi" që i çoi ata te Melissa.

Prindërit e saj takuan vajzën e tyre të zhdukur për herë të parë pas pesë dekadash të shtunën e kaluar.

Nëna e saj, Atla Apantencl, ende nuk mund ta besojë: “Mendova se nuk do ta shihja më kurrë”, tha ajo.

Familja kaloi vite në kërkim të Melissa-s, por vetëm në shtator erdhi informacioni nga Qendra Kombëtare për Fëmijët e Humbur se ajo ishte ndoshta në Charleston, Karolina e Jugut.

Kur familja e saj e kontaktoi atë në Facebook, Melissa fillimisht mendoi se ishte një mashtrim . “Babai më dërgoi një mesazh në messenger dhe më tha: “E dini, unë kam 51 vjet që kërkoj vajzën time”.

Gjatë gjithë kësaj kohe, Melissa kurrë nuk e dinte se familja e saj e vërtetë po e kërkonte.

"Kur mora rezultatet e testit të ADN-së, pyeta personin që më rriti: "A duhet të më thuash diçka?" dhe u konfirmua se ai e dinte që unë isha Melissa”, tha tashmë 53-vjeçarja.

Deri më tani nuk ka asnjë informacion për rrëmbyesin e saj./protothema.gr/

EMISIONET