U masakrua nga i dashuri para komisariatit në Greqi, babai i 28-vjeçares: Nga dhuna ajo abortoi fëmijën...

U masakrua nga i dashuri para komisariatit në Greqi, babai i

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen tronditëse të ndodhur në Greqi, ku një 28-vjeçare u vra nga i dashuri i saj para komisariatit, pasi kishte shkuar për ta denoncuar për dhunë.

Babai i 28-vjeçares, Kyriaki ka treguar se çfarë ka përjetuar vajza e tij në duart e vrasësit 39-vjeçar në Agioi Anargyros. Në informacionet e fundit thuhet se autori i vrasjes ka abuzuar sistematikisht me të dhe e reja nga rrahjet që kanë marrë ka arritur të abortojë një fëmije.

Duke folur për protothema.gr , babai i viktimës tregon se rreth dy vite më parë, 28-vjeçarja kishte mbetur shtatzënë, Më pas ajo i tregon të afërmve se e ka abortuar, por më pas prindërit dhe miqtë e kuptuan se ndërprerja e shtatzënisë nuk ishte zgjedhja e saj.

“Ajo ka mbetur shtatzënë rreth 2-3 vite më parë. Na kishte lajmëruar, kishim biseduar me të dhe supozohej se e donte. Por në fund ajo na tha se kishte pasur një abort. Nuk më tha se e goditi i dashuri. Ai vazhdoi ta godiste dhe të ushtronte dhunë ndaj saj dhe ne nuk e dinim. Pastaj kuptova se ai e kishte goditur dhe e kishte humbur fëmijën. Për të mos na treguar se çfarë kishte ndodhur, ajo na tha se kishte abortuar. Për të mos na mërzitur, ajo e mori përsipër”, raporton babai i viktimës për median greke.

Një imazh krejtësisht ndryshe ka prezantuar në rrjetet sociale 28-vjeçarja Kyriaki për marrëdhënien  me vrasësin e saj 39-vjeçar, i cili e sulmoi me thikë dhe e vrau  jashtë stacionit të policisë së Aghii Anargyri.

“Autori ishte një person manipulues që dinte të luante me emocionet e saj, të përfitonte prej saj, t’i bënte të vështirë jetën, ta godiste dhe në fund ta bënte të ndihej fajtore për veprimet e tij. Në maj të vitit 2019 ata u fejuan, ajo deklaroi se ishte e dashuruar me të, por asaj iu desh pak kohë për të kuptuar se ky përbindësh do ta çonte drejt vdekjes. Ne e dinim se ata kishin shpesh grindje të këqija dhe disi të Kyriaki do t’i harronte ose do të bënte sikur i harronte, do t’i fshehte mirë brenda dhe do të vazhdonte jetën e saj me të. Tani në fund gota u tejmbush dhe ajo ishte e vendosur ta largonte atë përgjithmonë nga jeta e saj sepse tani kishte frikë për jetën e saj. Ajo nuk na tha shumë, por pamë që situata kishte dalë jashtë kontrollit…”, thotë një mik i 28-vjeçares.

Të njëjtin realitet të trishtë për 28-vjeçaren konfirmon edhe  babai i Kyriakit  i cili thotë: Fëmija im po kalonte një situatë të vështirë dhe po e përballonte vetë. Nuk më tha asgjë për të mos më trishtuar, grindej me të por ajo brenda saj fshihte shumë dhimbje, fatkeqësisht.

EMISIONET