"Truku që do t'ju ndihmojë të flini gjumë në dy minuta

"Truku që do t'ju ndihmojë të flini gjumë në

Një doktor u bë viral kur ai ndau një truk të thjeshtë për të bërë veten të binte në gjumë në dy minuta.

I vetëquajtur "Younger You Doc" shpesh ndan taktika të ndryshme me ndjekësit për gjithçka, nga një shtrirje më e mirë e muskujve deri te lehtësimi i stresit.

Në një video ai ndau këshillat e tij të zgjuara për të fjetur shpejt.

Ai sugjeroi që të masazhoni pjesën e brendshme të kyçit të dorës për dy deri në tre minuta.

Mjeku demonstroi teknikën e tij duke vendosur dy gishta në kyçin e dorës dhe duke i lëvizur rreth e qark në një lëvizje rrethore.

Reagimet e ndjekësve të tij ishin të shumta. Vidioja u shikua nga 200 mijë njerëz, shkruan the Sun. 

EMISIONET