Tmerr në Tajlandë, shkrumbohet klubi i natës, 14 të vdekur, mbi 40 të plagosur (VIDEO)

Tmerr në Tajlandë, shkrumbohet klubi i natës, 14 të vdekur,

Të paktën 14 persona kanë humbur jetën pasi një zjarr shkatërrues shpërtheu në një klub nate të mbushur plot në Tajlandë.

Më shumë se 40 të tjerë janë plagosur - 14 prej të cilëve u plagosën rëndë - nga flakët në lokalin rreth 90 milje në juglindje të Bangkok në orët e para të mëngjesit.

KETU LAJMET MINUTE PAS MINUTE

Pamjet rrëqethëse tregojnë të pranishmit që ikin nga ndërtesa ndërsa flakët dhe tymi dalin prej saj rreth orës 1 të mëngjesit të së premtes.

Në sfond dëgjohen britma, ndërsa disa persona që kanë dalë nga ndërtesa janë përfshirë nga flakët.

Forcat e Shpëtimit thane se flakët u përshpejtuan nga shkuma që ishte spërkatur në mure për të izoluar tingullin e klubit dhe iu deshën zjarrfikësve më shumë se tre orë për të kontrolluar flakët.

Dëshmitarët raportojnë se zjarri u përhap me shpejtësi, duke përfshirë ndërtesën brenda një minute.

Tmerr në Tajlandë, shkrumbohet klubi i natës, 14 të vdekur, Tmerr në Tajlandë, shkrumbohet klubi i natës, 14 të vdekur,

EMISIONET