Të paktën 22 persona janë gjetur të vdekur në një klub nate në Afrikën e Jugut

Të paktën 22 persona janë gjetur të vdekur në një

Të paktën 22 persona raportohet se janë gjetur të vdekur në një klub nate në Afrikën e Jugut.

Shërbimet e urgjencës u thirrën në orët e para të së dielës në Tavernën Enyobeni në Scenery Park, në skaj të Londrës Lindore, provincën e Kepit Lindor

Të vdekurit janë të moshës midis 18 dhe 20 vjeç, por ka gjithashtu raporte se ata mund të kenë qenë më të rinj.

Siyanda Manana, një zëdhënëse për departamentin e shëndetësisë në Provincën e Kepit Lindor, i tha Reuters: "Ne do të fillojmë menjëherë autopsitë në mënyrë që të mund të dimë shkakun e mundshëm të vdekjes. Po flasim për 22 trupa tani."

Pesë persona të tjerë janë dërguar në spital, sipas transmetuesit lokal eNCA./Sky News/

EMISIONET