Si turistë, por merreshin me trafik droge/ Në pranga 10 shqiptarë në Itali, sekuestrohen armë dhe para

Si turistë, por merreshin me trafik droge/ Në pranga 10 shqiptarë

Dhjetë shtetas shqiptarë janë arrestuar në Itali për trafik dhe pazare droge.

Sipas raportimeve të mediave italiane, të rinjtë kishin shkuar në Itali me viza turistike për të shitur drogë me pakicë në zonën e Varreses.

Pas aksionit të policisë janë sekuestruar drogë, armë dhe shuma parash që dyshohet se janë përfituar nga aktiviteti i trafikut të drogës.

EMISIONET