Pamje apokaliptike/ Shpërthen në flakë fabrika në Chicago

Pamje apokaliptike/ Shpërthen në flakë fabrika në Chicago

Një zjarr i madh ka shpërthyer në një fabrikë në Chicago Heights.

Ekipet e zjarrfikësve ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Zjarri shpërtheu në Morgan Li rreth orës 6:30 të mëngjesit të së hënës në bllokun 1100 të Ëashington Avenue.

Ndërtesa është përfshirë tërësisht nga flakët.

Shkaku i zjarrit ende nuk dihet.EMISIONET