Shikoni videon e mishit që po bën shumë njerëz të heqin dorë prej tij e të bëhen vegjetarianë

Shikoni videon e mishit që po bën shumë njerëz të heqin

Një video e një kasapi që tregon mishin e porsa prerë dhe muskujt duke levizur po bën xhiron e rrjeteve sociale teksa shumë kanë thënë se do të ndryshonin dietën e tyre pasi të shikonin klipin.

Videoja e rishfaqur, e cila kohët e fundit ka fituar mbi 430,000 shikime që kur u rishpërnda në Twitter më 10 janar, tregon një copë mishi që shpërthen në spazma pasi ishte lyer me kripë, duke e bërë atë të duket sikur ishte ende gjallë.

Megjithatë, shikuesit u befasuan dukshëm nga klipi prej nëntë sekondash dhe pamja e mishit që dridhej.

"Epo, kjo mund të më bëjë të heq dorë nga ngrënia e mishit."

"Planifikimi i një diete vegjetariane që tani e tutje. Kjo është e tmerrshme!"

"Unë jam duke u bërë vegan" ishin disa nga komentet.

Ekspertët që atëherë kanë vlerësuar videon, e cila fillimisht u bë virale në Facebook në vitin 2020, dhe thonë se kjo ndodh vetëm me mishrat më të freskët.

Lv Suwen, një ekspert në departamentin e shëndetit të kafshëve në Filipine tha në atë kohë: "Ju mund të jeni të sigurt, kjo pjesë e mishit është shumë e freskët dhe është nga një kafshë e therur rishtas.

"Sistemi nervor qendror është i vdekur, por mbaresat nervore në muskuj ende po punojnë duke lëvizur, sepse nervat nuk kanë vdekur ende. Kjo do të ndalet pas një kohe të shkurtër."

EMISIONET