Sherr për maskën, klienti vret arkëtaren e supermarketit

Sherr për maskën, klienti vret arkëtaren e supermarketit

Arkëtarja e një supermarketi në SHBA  është qëlluar për vdekje nga një klient, pasi i kërkoi që të vendoste maskën.

Mësohet se në konflikt janë përfshirë dhe rojet e sigurimit, të cilët janë plagosur dhe po trajtohen në spital, raporton media lokale.

"U zunë për maskën. Nuk e di nëse kishin veshur apo jo. Gjithkush ka mendimin e tij për përdorimin e maskës, çështja është delikate në këtë kohë," tha oficeri i policisë.

 

 

EMISIONET