PAMJE/ Rusia nuk ndal sulmet me raketa në Ukrainë, nëntë të vdekur dhe 29 të plagosur

PAMJE/ Rusia nuk ndal sulmet me raketa në Ukrainë, nëntë

Nëntë persona u vranë dhe 29 u plagosën nga një sulm me raketa ruse sot në qytetin e Kryvyi Rih, vendlindja e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky.

“Operacioni i shpëtimit ka përfunduar. Nëntë persona u vranë dhe 29 u plagosën. Pesë fëmijë janë në mesin e të plagosurve”, tha ministri i Brendshëm ukrainas, Ikhor Klymenko në një postim në Telegram.

Me rastin e goditjes fatale në qytetin Krivy Rih, vendlindja e Zelenskit, presidenti ukrainas u bëri thirrje edhe një herë aleatëve perëndimorë që të dërgojnë më shumë sisteme të mbrojtjes kundër-ajrore.

EMISIONET