Rëndohet bilanci/ Shkon në 13 të vdekur numri i viktimave nga zjarri në një lokal nate në Spanjë

Rëndohet bilanci/ Shkon në 13 të vdekur numri i viktimave nga

Të paktën 13 persona kanë vdekur nga zjarri në një lokal nate në Spanjë.

“Të paktën katër të tjerë u plagosën nga zjarri në qytetin e Murcias në juglindje”, thanë shërbimet e urgjencës.

Zjarri shpërtheu rreth orës 6 të mëngjesit dhe u shua tre orë më vonë.

“Disa persona mund të jenë ende të zhdukur dhe numri i të vdekurve të konfirmuar mund të rritet”, tha kryebashkiaku José Ballesta. “Nuk dihet ende shkaku i zjarrit”, shtoi ai. 

EMISIONET