Presidenti turk Erdogan do të vizitojë SHBA më 9 maj

Presidenti turk Erdogan do të vizitojë SHBA më 9 maj

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara më 9 maj.

Vizita do të bëhet me ftesë të presidentit amerikan Joe Biden.

Liderët e dy vendeve do të takohen në Shtëpinë e Bardhë.

Erdogan dhe Biden do të diskutojnë çështjen e furnizimit të Turqisë me avionë luftarakë F-16 nga Shtetet e Bashkuara dhe luftën kundër terrorizmit.

EMISIONET