Presidenti italian Sergio Mattarella viziton Tiranën në shtator

Presidenti italian Sergio Mattarella viziton Tiranën në shtator

Presidenca italiane ka informuar se kreu i shtetit Sergio Mattarella do të kryejë një vizitë dy ditore punë në Shqipëri.

Më datë 7 e 8 shtator, Presidenti italian do të ndodhet në Tiranë e do të takohet me homologun e tij të sapo zgjedhur Bajram Begaj, mëson Ora News. 

Presidenti Mattarella pritet të takohet dhe me Kryeministrin shqiptar Edi Rama, me anëtarë qeverie e me përfaqësues të Parlamentit Shqiptar.

KETU LAJMET MINUTE PAS MINUTE

Vizita zyrtare e numrit 1 të shtetit italian vjen vetëm dy javë para zgjedhjeve të parakohshme të 25 shtatorit në Itali.

Pas vizitës në Tiranë, Presidenti italian do të udhëtojë drejt Shkupit në Maqedoninë e Veriut.

EMISIONET