Pica me kanabis, trendi më i ri i ushqimit në Tajlandë

Pica me kanabis, trendi më i ri i ushqimit në Tajlandë

Pizza me kanabis është trendi më i ri i ushqimit në Tajlandë.

Pizza Crazy Happy është një produkt i ri dhe ka një gjethe kanabisi sipër. Është e ligjshme, por nuk do t'ju çojë lart.

"Nuk ka asnjë efekt," tha Panusak Suensatboon, menaxher i përgjithshëm i The Pizza Company.

"Është thjesht një fushatë marketingu dhe ju mund të shijoni gjethen e kanabisit."

Pica Crazy Happy është një përzierje e përbërësve të picës me një gjethe kanabisi të skuqur. Kanabisi futet gjithashtu në koren e djathit dhe ka kanabis të copëtuar në salcë.

EMISIONET