Përplasja e 5-fishtë në Los Anxhelos, vdesin 6 persona, mes tyre foshnja dhe një fëmijë i palindur

Përplasja e 5-fishtë në Los Anxhelos, vdesin 6 persona, mes tyre

Gjashtë persona, duke përfshirë një foshnjë, një grua shtatzënë dhe fëmijën e saj të palindur, janë vrarë në Los Anxhelos pasi një makinë kaloi në semafor të kuq dhe u përplas me trafikun që po afrohej.

Patrulla e autostradës së Kalifornisë tha për ABC 7 se një Mercedes coupe injoroi dritën e kuqe dhe goditi disa automjete.

Mjetet janë përplasur me një pikë karburanti në kryqëzim rreth orës 13:40 të enjten, duke plagosur shtatë të tjerë.

Tre nga automjetet kanë marrë flakë pas aksidentit. Aksidenti ndodhi në cep të South La Brea Avenue dhe Slauson Avenue.

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregonte automjetet në flakë. Fotot tregonin trupat e djegura të automjeteve.

Dy nga makinat e djegura janë ndalur nën një tabelë karburanti. Një tjetër rezulton të jetë rrotulluar në hyrje të karburantit.

EMISIONET