Nëna 24 vjeçe, vret foshnjën e porsalindur, trupin ia hedh në kosh pranë pallatit

Nëna 24 vjeçe, vret foshnjën e porsalindur, trupin ia hedh

Një nënë është akuzuar se ka vrarë vajzën e saj të porsalindur përpara se ta hidhte trupin e saj në një kosh pranë banesës së saj.

Nëna 24-vjeçare aktualisht po përballet në gjyq në Moskë, Rusi, pasi u arrestua në fillim të kësaj jave, pasi një kalimtar gjeti trupin e fëmijës në një kosh pranë bllokut të apartamenteve.

Dëshmitari lajmëroi menjëherë policinë.

Gjatë marrjes në pyetje, ajo u tha oficerëve të policisë se lindi foshnjën e vdekur të premten, më 16 shtator.

Pasi kuptoi se foshnja nuk ishte gjallë, ajo e vendosi në një qese dhe më pas në një kuti përpara se ta hidhte në një kosh disa ditë më vonë.

Gruaja po hetohet për vrasje./The Sun/

EMISIONET