Ndodh edhe kjo, i porsalinduri përfundon në spital me mbidozë kokaine

Ndodh edhe kjo, i porsalinduri përfundon në spital me mbidozë

Një fëmijë i vogël ka shkuar në spital pasi mori kokainë.

Zbulimi, për fat të keq, u bë në spitalin Galatina, në provincën e Leçes. Sipas asaj që raporton Gazzetta del Mezzogiorno , babai nuk ishte në dijeni për ngjarjen.

Vogëlushja po qante me të madhe dhe asgjë nuk dukej se mund ta ndalonte dëshpërimin e vogëlushes.

Ato ishin shenja të asaj që mjekët dyshuan menjëherë se ishte një krizë e lidhur me drogën.

Për vajzën e vogël u desh të transferohej në reanimacionin e spitalit "Vito Fazzi" në Leçe ku po trajtohet ende, dhe fatmirësisht - e ka kapërcyer krizën dhe tani është jashtë rrezikut.

I porsalinduri të përfundojë në një institucion në Ostuni të specializuar për pritjen e të miturve.

EMISIONET