Modelja e OnlyFans që vrau të dashurin e saj ankohet se nuk i lejohen vizitat me meshkujt në burg

Modelja e OnlyFans që vrau të dashurin e saj ankohet se nuk i lejohen

Një modele e OnlyFans e dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e partnerit të saj është ankuar se nuk i lejohen 'vizitat bashkëshortore' me burra.

Abigail White, e cila e quajti veten "Barbie e rreme", u burgos përjetësisht, me një dënim minimal prej 18 vjetësh në Gjykatën e Kurorës së Bristol në tetor të vitit të kaluar.

Gjykata dëgjoi se si nëna e tre fëmijëve White, 24 vjeç, ishte një nga 'pionieret e hershme' në faqen e internetit OnlyFans dhe fitonte rreth 50,000 £ në vit duke ndarë përmbajtje erotike.

Por pas një sherri me të dashurin e saj Bradley Lewis më 25 mars, ajo e goditi me thikë në zemër në shtëpinë e tyre në Kingswood, afër Bristol.

White i tha gjykatës se Lewis u përpoq ta 'kontrollonte' paratë e saj nga faqja OnlyFans dhe pretendoi se ai 'hyri' në thikën e kuzhinës që ajo mbante, duke shtuar se 'nuk ishte një goditje e madhe'.

Ajo i tha gjykatës: "Unë shkova tek ai për ta shokuar, për ta frikësuar me thikë dhe para se ta kuptoja, e kisha goditur me thikë."

White - e cila më parë kishte goditur me thikë në krah Lewis - tha se e kuptoi se ishte serioze kur pa 'gjak që buronte prej tij', duke shtuar: “Ishte vërtet keq”.

Një pas vdekjes zbuloi se Lewis, 22 vjeç, kishte pësuar një plagë të vetme 7 cm të thellë në gjoks, me thikë që i kishte hyrë në zemër.

Duke shkruar në revistën Inside Time në edicionin e fundit të marsit, White tha se ishte e tronditur që burgjet nuk i lejojnë partnerët në burgjet e grave.

Ajo tha se shefat e burgjeve duhet të marrin parasysh 'nevojat e saj' dhe t'i lejojnë burrat të qëndrojnë gjatë natës me vonesa.

Duke shkruar nga qelia e saj në HMP Eastwood Park, një burg me kapacitet 400 persona në Gloucestershire, White tha:

"Më ra në vëmendje, pasi u dënova së fundmi me 18 vjet, se burgjet nuk lehtësojnë qëndrimin brenda natës për gratë e burgosura dhe partnerët e tyre.”

EMISIONET