Me shpatë samurai në kishë, vritet i riu, plagosen katër të tjerë

Me shpatë samurai në kishë, vritet i riu, plagosen katër

Të paktën një person u vra dhe katër të tjerë u plagosën kur një burrë i armatosur me një shpatë samurai sulmoi një kishë në Spanjën juglindore, raportoi gazeta El Mundo, duke cituar burime policore.

Sipas Agence France-Presse, nga sulmi mbeti i vrarë i riu i kishës, ndërsa mes të plagosurve është edhe famullitari, gjendja e të cilit konsiderohet e rëndë.

Sulmi ndodhi në kishën famullitare të qytetit Algeciras.

Autori u arrestua.

EMISIONET