Leopardi ia rrëmbeu djalin 8-vjeçar, nëna e ndoqi me kilometra derisa e shpëtoi

Leopardi ia rrëmbeu djalin 8-vjeçar, nëna e ndoqi me kilometra

Një nënë nga Madhya Pradesh, Indi, ndoqi një leopard për më shumë se një kilometër përpara se ta luftonte me të  për të shpëtuar fëmijën e saj 8-vjeçar.

Më 28 nëntor, rreth orës 19:00 me orën lokale, nëna, Kiran Baiga, ishte duke punuar kur një leopard rrëmbeu djalin, Rahul, i cili ishte ulur aty pranë. Ajo vëzhgoi leopardin duke ikur dhe e ndoqi atë për 1 kilometër.

Kur Baiga iu afrua leopardit, ajo e pa duke shtrënguar djalin e saj në nofullat e tij.

Sipas Granthshala India, Baiga arriti të shpëtojë Rahul duke goditur leopardin me një shkop. Pasi leopardi sulmoi Baigën, ajo e kapi putrën e saj dhe e largoi.

Vendas të tjerë u mblodhën në vendngjarje dhe leopardi u fut në pyll. Baiga më pas humbi ndjenjat.

Të dy Baiga dhe fëmija i saj u lënduan nga incidenti dhe u dërguan në spital për trajtim. Mësohet se të dy janë jashtë rrezikut për jetën.

EMISIONET