“Kushëriri” i Nostradamusit bën parashikime të frikshme për Euro 2024

“Kushëriri” i Nostradamusit bën parashikime të

Një ‘psikik’ i lartë, i cili pretendon se është i lidhur me Nostradamusin, ka parashikuar fatin e Anglisë në Euro 2024. Serbi Milan Radonjić – i njohur ndryshe si Milan Tarot thotë se Tre Luanët do të fitojnë turneun e futbollit.

Milani e përshkruan veten si “magjistari më i madh i botës” dhe rregullisht parashikon të ardhmen në shfaqjet televizive në Serbi, Kroaci dhe Bosnje. Ai është mburrur se është “kushëriri i tij i nëntë është Nostradamus”, astrologu dhe profeti i famshëm francez i shekullit të 16-të.

I pyetur për shanset e Anglisë në Euro 2024, i cili filloi në Gjermani të premten, ai tha për The Daily Star: “unë mendoj se Anglia fiton, po. Po unë shoh një festë të madhe”.

EMISIONET