Kishte dalë për të gjuajtur, gjahtari turk vritet me armë nga qeni i tij

Kishte dalë për të gjuajtur, gjahtari turk vritet me armë

Një burrë me sa duket u qëllua për vdekje nga qeni i tij pasi ishte nisur për një udhëtim gjuetie.

Fundjavën e kaluar, babai i ri Ozgur Gevrekoglu kishte qenë në një udhëtim gjuetie me miqtë në Rrafshnaltën Kizlan në Turqi.

Udhëtimi kishte qenë i suksesshëm dhe grupi po bëhej gati për të shkuar në shtëpi kur ndodhi një incident tragjik.

Gevrekoglu dyshohet se ishte duke e futur qenin e tij në makinën e tij në kohën kur u qëllua ishte bërë baba vetëm 10 ditë para udhëtimit të tij të gjuetisë.

Sipas raportimeve, 32-vjeçari kishte lënë një armë të mbushur në makinë dhe qeni i tij preku këmbëzën me putrën e tij, duke bërë që arma të shpërthejë.

Plumbi e goditi Gevrekoglu nga një distancë e afërt, duke e vrarë atë në çast. Ai më pas u dërgua në Spitalin Shtetëror Alacam, përpara se të transferohej në një institucion tjetër.

Mbajtja e një arme gjahu të ruajtur në mënyrën e duhur është absolutisht jetike për sigurinë, sipas Shoqatës Britanike për Qitje dhe Konservim.

Për të parandaluar rënien e një arme gjahu, tytat e armës duhen mbajtur poshtë gjithmonë.

EMISIONET