Gruaja zgjohet pasi miu po i hante syrin, tmerri nga brejtësit nuk ka të ndalur

Gruaja zgjohet pasi miu po i hante syrin, tmerri nga brejtësit nuk ka

Gruaja e një fermeri u zgjua e tmerruar nga një mi i cili po hante syrin e saj, ndërsa murtaja e  brejtësve në Australi po shkatërron gjithçka.

Gruaja u dërgua me urgjencë në spital, ndërsa dhjetëra miliona minj "kanë pushtuar" komunitetet në të gjithë vendin.

Ajo është një nga shumë viktimat e shpërthimit të minjve, duke u përshkruar si më e keqja në më shumë se 30 vjet.

Një fermer tjetër ishte në gjumë të thellë kur ndjeu diçka të vogël në fytyrë.

Mick Harris, i cili jeton në Narromine, rreth 250 milje në brendësi nga Sidnei, tha: "Ndjeva një ndjesi të lehtë, me gëzof, ndërsa më zvarritej nga pas veshit nëpër faqe."

"E pashë dhe u hodha nga shtrati."

"Për pjesën tjetër të natës nuk fjeta derisa kapa miun në një kurth poshtë shtratit."

Dhe gruaja e tij përjetoi një tmerr të ngjashëm javë më parë kur ndjeu diçka duke i kafshuar gishtin e unazës së martesës ndërsa ajo flinte.

Mick, 35 vjeç, shtoi: "Ajo ishte tmerruar. Ne kemi dy fëmijë të vegjël."

Ka pasur thirrje që murtaja e miut të shpallet një "katastrofë natyrore", shkruan The Sun.

EMISIONET