Gruaja vret bashkëshortin 81 vjeçar në krevat, me ujë të nxehtë dhe sheqer

Gruaja vret bashkëshortin 81 vjeçar në krevat, me ujë

Është shpallur  fajtore gruaja që vrau bashkëshortin 81 vjeçar, në mënyrën më brutale dhe të dhimbshme, duke i derdhur mbi trup ujë të valuar të përzier me sheqer, raporton BBC.

Corinna Smith, 59 vjeç, sulmoi 81-vjeçarin Michael Baines ndërsa ai ishte në shtrat në shtëpinë e tyre në Highfield Road në Neston, Cheshire, në 14 korrik 2020.

Ai pësoi djegie të mëdha dhe vdiq pesë javë më vonë në spital.

Gruaja e mohoi vrasjen e burrit, por ajo u shpall fajtore nga  juria e Gjykatës e Chester Crown.

 

EMISIONET