Fotografohet ariu shumë i rrallë, më pas vritet

Fotografohet ariu shumë i rrallë, më pas vritet

Fotografët ishin në gjendje të kapnin një ari unik, një specie e rrallë një në një milion vetëm pak çaste para se të vritej.

Ariu unik me lesh të bardhë u pa në Gadishullin e Sipërm të Miçiganit përpara se të vritej nga ujqërit.

Grupi i komunitetit në natyrë, Yooper Outdoors 906, postoi tre imazhe të ariut në Facebook dhe mbishkrimin e postimit:

"Ka qenë një ari i bardhë në kamera në Yoop! Jashtëzakonisht i rrallë. Kurrë nuk dihet se çfarë mund të vijë në karremin tuaj!"

Grupi më vonë informoi Fox News se ariu u gjet i vdekur menjëherë pas fotografimit. Ariu mendohet se ishte vetëm dy vjeç kur ngordhi.

EMISIONET