Filmoi një të mitur në një hotel në Majorca teksa ishte me të brendshme, arrestohet 50 vjeçari britanik

Filmoi një të mitur në një hotel në Majorca teksa ishte

Një pushues britanik është arrestuar pasi filmoi një adoleshenteje, teksa u ekspozua para saj me vetëm të brendshmet, në një hotel në Majorca.

50-vjeçari u arrestua nga policia në qytetin turistik Peguera pasi nëna e vajzës 17-vjeçare foli me një mysafir tjetër në hotelin e tyre, i cili tha se kishte parë burrin të sillej në mënyrë identike ndaj një vajze tjetër.

KETU LAJMET MINUTE PAS MINUTE

Stafi i hotelit thirri policinë, e cila e arrestoi turistin menjëherë.

Raportet lokale të enjten mbrëma thanë se britaniku i paidentifikuar ishte gjobitur dhe me 960 euro pasi pranoi krimin gjatë një gjyqi të shpejtë në një gjykatë në kryeqytetin e ishullit Palma.

Garda Civile konfirmoi arrestimin këtë mëngjes, por një zëdhënës tha se nuk ishte në gjendje të komentonte mbi seancën gjyqësore.

Zëdhënësi i policisë tha: "Ne arrestuam një britanik të mërkurën me dyshimin se iu ekspozua një të mituri në një hotel në Peguera".

Një burim tjetër tha: "Policisë iu tha se ai kishte filmuar veten para një vajze në hotel me organet gjenitale jashtë mbathjeve të notit."

Kjo vjen vetëm disa ditë pasi një turist britanik u arrestua në resortin e festave të Magaluf, pak larg nga Peguera, pasi një pushues e raportoi atë në polici për përdhunimin e saj.

Gruaja lajmëroi policët pasi takoi sulmuesin e saj të supozuar seksi gjatë një nate të dehur në qytetin turistik Majorcan dhe u mbyll në dhomën e tij të hotelit.

Gazeta lokale Ultima Hora tha se ajo u zgjua disa orë më vonë për të gjetur burrin 'mbi saj'.

I arrestuari pa emër u mbajt pasi detektivët shkuan në hotelin ku dyshja përfunduan me një përshkrim që gruaja u kishte dhënë atyre për të dyshuarin për përdhunim.

EMISIONET