"E kishte paralajmëruar më parë", ky është autori i sulmit me shigjeta në Norvegji

"E kishte paralajmëruar më parë", ky është

Të paktën katër persona kanë vdekur dhe disa të tjerë mbetën të plagosur pas një sulmi me hark në Norvegji. Policia në Kongsberg, në jug-lindje të vendit, arrestoi të dyshuarin. Motivet e sulmit nuk janë përcaktuar ende.

Mediet në Norvegji raportojnë se bëhet fjalë për Reiner Winklarson, i cili është vënë në pranga.

Sipas medieve norvegjeze, autori i dyshuar i sulmit duket se e ka njoftuar sulmin një video të publikuar në YouTube, disa ditë më parë.

Nuk dihen detaje të tjera mbi personin e dyshuar përveçse u dërgua në stacionin policor në qytetin e Drammen.

Të plagosurit u shtruan në spital. As numri i tyre dhe as gjendja e tyre nuk dihet ende.

"E kishte paralajmëruar më parë", ky është

"E kishte paralajmëruar më parë", ky është

EMISIONET