Brenda panairit gjigant të mishit në Rusi, ku rusët mblidhen për të blerë pjesë misterioze të kafshëve

Brenda panairit gjigant të mishit në Rusi, ku rusët mblidhen

Një treg masiv rus i mishit, i cili zhvillohet vetëm dy ditë në vit, është mbajtur edhe këtë vit.

I mbajtur në Ulan-Ude, i cili është një qytet në Siberinë Lindore vazhdimisht nën ngrirjen , festivali sheh qindra shitës që shesin produkte mishi me pamje misterioze.

Ngjarja titullohet thjesht "Panairi i mishit 2022" dhe zhvillohet në gjashtë kate të mëdha tregtare, jashtë, në rajonin Buryatia.

Këtë vit ndodhi në një park makinash në qendrën tregtare Capital Mall të qytetit fundjavën e kaluar (2 dhe 3 dhjetor).

Sipas mediave lokale, ata që vizitojnë mund të blejnë mish, peshk, mjaltë, manaferra dhe produkte të tjera bujqësore direkt nga prodhuesit rural.

Duke pasur parasysh temperaturat e ftohta të zonës, shumica e produkteve blihen dhe ruhen gjatë gjithë dimrit, pasi moti ekstrem nënkupton që artikujt duan më shumë për t'u degraduar.

Imazhet nga ngjarja tregojnë një bollëk stallash të disponueshme, me sende misterioze mishi që copëtohen me sëpata të dorës.

Brenda panairit gjigant të mishit në Rusi, ku rusët mblidhen

Brenda panairit gjigant të mishit në Rusi, ku rusët mblidhen

EMISIONET