Braçe nxjerr zbuluar ministren: Propaganda nuk vlen, jo 5.1, por vetëm 1.5 miliardë u dhanë për blegtorët

Braçe nxjerr zbuluar ministren: Propaganda nuk vlen, jo 5.1, por

Vijon përplasja mes përfaqësuesve të Partisë Socialiste lidhur me bujqësinë dhe blegtorinë.

Deputeti i PS Erion Braçe përmes një postimi në rrjetin e tij social Instagram ka bërë me dije se vlera që ka thënë ministrja Frida Krifca  nuk ka treguar të vërtetën lidhur me shumën e dhënë për blegtorët.

"Të kesh takuar blegtorët e të thuash ju kemi dhënë 5.1 MILIARDë LEKë MBESHTETJE, kur në fakt për blegtorinë ishte veç 1.492 MILIARDE LEKE!Çështja e BLEGTORISË është shumë e thjeshtë dhe konkrete, NUK KA NEVOJë PëR LLAFE", thotë Braçe.

Sipas tij kur bëhet fjalë për bujqësinë dhe blektorinë "Nuk vlen propaganda!".

Sipas tij çështja duhet të zgjidhet dhe është urgjente.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

EMISIONET