Tragjike! Po ktheheshin nga funerali, humbin jetën 7 anëtarë të së njëjtës familje, mes tyre një 10-vjeçare

Tragjike! Po ktheheshin nga funerali, humbin jetën 7 anëtarë

Shtatë anëtarë të një familje kanë humbur jetën teksa po ktheheshin në shtëpi nga një funeral.

Shtatë anëtarë të familjes vdiqën kur furgoni i tyre u përplas me një gjysmë rimorkio gjatë një udhëtimi gjatë natës pasi morën pjesë në një funeral në anën tjetër të ishullit.

Nga familja shpëtuar një 26-vjeçar dhe vëllai i tij i cili nuk kishte marrë pjesë në funeral.

Ndërkohë viktima kanë mbetur partnerja e 26-vjeçarit, vajza 10 muajshe, mamaja, vëllai, halla, njerku dhe kushëriri.

Ndërkohë vëllai i tij i shpëtoi vdekjes duke zgjedhur të mos merrte pjesë në funeralin sepse kishte vështirësi në lëvizje.

Tragjike! Po ktheheshin nga funerali, humbin jetën 7 anëtarë

EMISIONET