Arrestimi i gjyqtares monster te Krujes i merituar por teper i vonuar. Bashke me te dhe grupin e saj kriminal duhej te ishte arrestuar Edi Rama dhe banditet e tij ne qeverisje pasi fryma dhe nderhyrja e tyre ne drejtesi kane liruar super killerat e shumefishete te denuar me burgime te perjetshme.

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha vetem maja e ajzbergut te korrupsionit ne drejtes. Lind pyetje perse tani 2 muaj para zgnedhjeve apo u prit qe gjyqtarja ti lironte te gjithe banditet e te gjitha bandave te rilindjes per zgjedhje!?

Te dashur miq,

Arrestimi i gjyqtares monster te Krujes dhe grupit te saj kriminal eshte mese i merituar por eshe teper i vonuar. Ajo duhej te ishte arrestuar me kohe dhe me vakt, lind pyetja cfare eshte pritur, apo sa ti liroje te gjithe banditet e bandave te rilindjes per zgjedhje!? Ajo gjyqtare ka liruar te gjithe banditet me me emer ne boten e krimit gjate viteve te fundit. Po kush eshte ne qeverisje qe nga 2013 lind pyetja, a eshte apo s’ eshte Edi Rama me banden e vet!? Te gjitha bandat dhe grupet kriminale qe u arrestuan nga qeverisja e PD-se ne vitet 2005-2007 dhe te denuan nga drejtesia me burgime te perjeteshme u liruan nga Edi Rama dhe drejtesia e tij.

Po pse tani u moren vesh bemat e Enkelejdes, po kush e drejton Ministrine e Drejtesise e sic e ka tagrin dhe funksionin qe ia jep ligji per te kontrolluar sistemin e drejtesise dhe per te nderhyre bashke me KLGJ-ne me masa administrative deri ne largim nga sistemi i drejtesise. Po KED-in, ILD-ne, KLGJ-ne, KLP-ne a i kontrollon te gjitha Edi Rama?!

Ministia e Drejtesise ka ne strukturen e saj nje seksion te vecante per kontrollin administrativ dhe procedurial per te gjithe gjyqtaret e te gjitha niveleve. Po Sherbimin Informativ Shteteror kush e ka, po “Policine qe duan hajdutet” kush e ka, a i ka po vete ai “lideri global”?! Edi Rama dhe banditet e tij ne qeverisje kane krijuar kete fryme banditizmi ne sistemim e drejtesise, dhe kane qene nderhyrjet e tyre direkte ne drejtesi qe kane liruar super killerat e shumefishte te denuar me burgime te perjeteshme. Dhe tani Edi Rama ben moralistin, po ke 8 vjet qe je kryeminster o siameze e deformuar e monstres se gjyqtares monster te Krujes.

Po si nuk te vjen turp o hipokrit i paskrupullt, po kujt don t’ i hedhesh hi syve ti? Po ku i ke banditet e Parlamentit, banditet e qeverise qendrore, banditet qe i kandodove per kryater bashkie, ku i ke horrat dhe vagabondet qe i ke futur jo vetem ne paradhomen tende kryeministrote por i ke deri ne dhomen e gjumit dhe ne krevat. Bashke me gjyqtaren sot duhej ti ishin vene prangat te parit Edi Rames me gjithe shpures e tij kriminale per shkaterrimin e sistemit te drejtesise dhe ngritjen korrupsionit ne sistem.

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha eshte vetem maja e ajzbergut e korrupsionit ne drejtesi, po lind pyetje perse pikerisht tani 2 muaj para zgjedhjeve apo u prit qe gjyqtarja ti lironte te gjithe banditet e te gjitha bandave te rilindjes!

Por 25 prilli po vjen dhe keto pranga te sotshme do t’iu vihen jo vetem prokuroreve dhe gjyqtareve te korruptuar dhe te lidhur me krimin, por tutoreve te tyre politike te organizates kriminale te rilindjes! Koka e rrjetit kriminal te “Enkelejdave” ne drejtesi apo e shume shume Enkelejdave te tjera te shtrira gjithandej ne te gjithe sektoret ne shendetesi, arsim, tatime, taksa, dogana, inspektoriate, ne cdo zyre shteti eshte Edi dhe vetem Edi Rama! Ora e gjykimit nga populli po vjen!