Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha publikoi në rrjete sociale foto nga darka që kreu i PD-së, Lulzim Basha shtroi për nder të z.Elmi Berisha, kryetar i shoqatës Vatra në SHBA dhe anëtarit të kryesisë së kësaj organizate.

Postimi i Berishes

Album nga nje darke e shtruar nga Kryetari i PDSH Lulzim Basha per nder te z Elmi Berisha, personalitet i njohur i diaspores dhe Kryetar i Vatres, Organizates Shqiptaro – Amerikane me te vjeter ne SHBA dhe anetarit te kryesise se kesaj organizate dhe sekretarit te Keshillit te Shoqates se Biznesit te Diaspores, Naim Dedushaj.

Ne darke shfrytezova rastin per te shprehur mirenjohjen time te pakufishme per kryesine e Vatres dhe te gjithe Vatranet si dhe diasporen shqiptare ne SHBA ne teresi per rolin e tyre te pazevendesueshem qe kane luajtur me mbeshtetjen, lobimin e tyre per Shqiperine dhe Kosoven dhe Kombin shqiptar ne teresi.

Nje mirenjohje te veçante shpreha per bashkepunimin tradicional dhe ndihmen tejet te çmuar e ne çdo kohe qe Vatra i ka dhene Partise Demokratike si dhe shpreha urimin tim qe ku bashkepunim i PD me Vatren te vazhdoje panderprere. sb