Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, përmes një fotoje të postuar në rrjetet sociale, bën bilancin e tetë viteve të qeverisjes Rama.

Sipas liderit të opozitës, në dy mandate kryeministri Edi Rama dhe qeveria e tij nuk kanë mbajtur asnjë premtim të dhënë.

Në bilancin e tij, Basha përmend 300 mijë vendet e punës, shëndetësinë falas, uljen e borxhit publik apo hapjen e negociatave me BE-në.

Dështim, shkruan mbi foto Basha.

Postimi i kryedemokratit Basha