Atalanta vuan me Fiorentinën, merr 3 pikë për zonën Champions

Atalanta vuan me Fiorentinën, merr 3 pikë për zonën

Atalanta nuk heq dorë nga Champions League . Zikaltërit fituan me shumë vështiresi 3 me 2 në " Artemio Franchi " ndaj Fiorentines te cilët vunë jo pak në vështiresi ekipin e Gasperinit .

Pjesa e parë ishte shume e lehtë për Atalanten ku falë një dygolëshi te Duvan Zapata e mbylli pjesën e parë 2 me 0 në avantazh, por Fiorentina reagoi në 45 minutat e dyta dhe me një dygolësh se Dusan Vlauvic vuri barazpeshën 2 me 2 .

Vetëm nje penallti e Ilicic në min e 70 kaloi Atalantën ne avantazh qe zikaltërit arritën ta ruanin me vështiresi deri në fund të ndeshjes . Me ketë sukses Atalanta ruan vëndin e 4 në renditje por është vetem 2 pikë larg vendit te 2 te Milanit dhe 1 pikë larg Juves se vendit te 3 .

EMISIONET