Vrasësi shqiptar i avokatit grek, Mihalis Zafeiropoulos ka pozuar nga shtrati i burgut duke pirë cigare dhe me celular në dorë, gjë e cila është e ndaluar për të burgosurit.

"Unë kam lindur vrasës dhe do të vdes një vrasës", ka shkruar  Ibrahim Brahimaj kohët e fundit në rrjetet sociale me një llogari të rremë, raportojnë mediat në shtetin fqinj.

Javën e kaluar Gjykata e Apelit në Athinë e dënoi me burgim të përjetshëm për vrasje dhe 11 vjet shtesë për dy grabitje me dhunë.

Po ashtu edhe dy bashkëpunëtorët e tij, Oldi Dulce dhe Klodian Lekocja, u dënuan me burg të përjetshëm për vrasjen e avokatit.

Shkrimin e plotë në gjuhën greke e lexoni këtu.

/Ora News.tv/