Tek Arseanli nuk ka qetësi. Lojtarët e klubin anglez janë vënë të gjithë nën shenjestrën e tifozëve “topçinjë”. 

Pas, Granit Xhakës lojtari tjetër i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang ka rënë “pre” e irritimeve të fansave të klubit londinez. Këta të fundit përfitojnë nga një ndalesë e makinës së futbollistit gabonez në semafor për të shprehur të gjithë zemërimin e tyre për rezultatet. Ndërkohë që një prej tyre thekson se ka njerëz që paguajnë 1800 paund bileta në sezon për të parë nga afër ekipin.: “ 200 paund në vit për të parë budalliqet tuaja”.

Në këtë moment, Aubameyangut i vjen në ndihmë “drita jeshile” e semaforit dhe lojtari nga Gaboni niset me shpejtësi, për të shmangur një agravim edhe më të madh të situatës.


/Ora News.tv/