Sulmuesi i Liverpool, Roberto Firmino ka bërë një zgjedhje totalisht speciale për të kryer ritualin e parë për besimtarët e krishterë, pagëzimin.

Braziliani ka shfrytëzuar pishinën e tij për tu larë me ujin e bekuar.

Protagonist në ritual kanë qënë edhe dy shokët e tij te Liverpool dhe në kombëtaren brazilian, Fabinho dhe Alisson Becker.

/Ora News.tv/